Nawozy produkowane przez tarnobrzeski Siarkopol choć nie są najpopularniejszymi produktami w kraju, to niewątpliwie warto się nad nimi pochylić, planując nawożenie upraw rolniczych, czy ogrodniczych.

Szeroki asortyment znakiem rozpoznawczym

Zakłady Chemiczne Siarkopol z siedzibą w Tarnobrzegu specjalizują się zarówno w produkcji nawozów rolniczych, jak i ogrodniczych. Wśród tych pierwszych możemy wyróżnić nawozy specjalistyczne oraz wieloskładnikowe.

W świadomości rolników w całej Polsce, ale i za granicami kraju doskonałą renomą cieszą się produkty takiej jak chociażby Tarnogran, Potafoska, Wigor S, Siarczan Magnezu, Pro-Siarka, Wap Mag, czy ceniona wśród działkowców linia produktów Ogród 2001. 

Już na starcie wydawać by się mogło, iż powyższa lista jest mocno rozbudowana i dopasowana do potrzeb nowoczesnych farmerów. Siarkopol poszedł jednak o krok dalej, oferując po kilka wariantów w ramach każdego z produktów. Dla przykładu nawóz Tarnogran występuje aż w siedmiu rodzajach, a Ogród 2001 w aż 21 odsłonach.

W praktyce oznacza to, iż rolnicy mogą bardzo precyzyjnie dobrać dokładnie takie nawozy, jakich potrzebują uprawiane przez nich rośliny.

Produkt z Polski

Trwająca pandemia koronawirusa dobitnie pokazała, iż polityka nastawiona na import produktów z zagranicy nie jest najlepszym rozwiązaniem w dobie problemów z dostawcami.

W praktyce aby tego uniknąć powinniśmy wybierać produkty sygnowane logiem krajowych producentów, którzy z jednej strony wspierają rodzimą gospodarkę, jak również walnie przyczyniają się do rozwoju regionu.

Potwierdzona skuteczność

Od lat Siarkopol prowadzi liczne poletka doświadczalne, gdzie obserwowany jest wpływ nawozów na uprawiane rośliny. Konkluzja z tych działań jest jedna: nawozy z Tarnobrzega są skuteczne i zdecydowanie warto je stosować.

– Od kilku lat w swoim gospodarstwie stosuję nawozy wyprodukowane przez Siarkopol Tarnobrzeg i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z efektów, jakie generują. W tym czasie przez moje ręce przeszły takie produkty jak Tarnogran R z Borem, Tarnogran pod zboża, czy chociażby Siarczan Magnezu, a zasobność gleby w makroskładniki stale rośnie. Z praktycznego punktu widzenia warto też dodać, iż nawozy są bardzo dobrze zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi i nawet kilkumiesięczna ich ekspozycja pod gołym niebem nie skutkuje zbrylaniem się nawozu – tłumaczy rolnik z woj. Podkarpackiego.

Wdrożył: Paweł Heczko © 2024. All rights reserved.

pl_PLPolish