Nawozy Tarnogran – sprawdzone w polu

Jakie nawozy wybrać? Przed takim dylematem każdego roku stają rolnicy. Prezentujemy argumenty farmerów, którzy od lat stosują nawozy Tarnogran z Tarnobrzega.

Skuteczność potwierdzona przez wielu

Wśród najważniejszych cech dobrych nawozów rolnicy wspominają o ich szybkim rozpuszczaniu się oraz o skutecznym działaniu.

Ten pierwszy aspekt potwierdza pan Tadeusz, rolnik spod Sandomierza.

– Mam już za sobą eksperymenty z wieloma nawozami i muszę przyznać, że Tarnogran rozpuszcza się bardzo szybko, przez co składniki mineralne są dostępne dla roślin w niedługim odstępie czasu od ich zastosowania. To bardzo ważne, bo mam w pamięci swój eksperyment z nawozami zza naszej wschodniej granicy, gdzie pomimo wilgotnych warunków granula rozpuszczała się bardzo wolno – tłumaczy nasz rozmówca.

W kwestii skuteczności działania również spotkały nas pochlebne słowa, gdyż jak zapewnia pan Tadeusz, wieloletne stosowanie nawozów Tarnogran w odpowiednich dawkach pozwoliło w jego przypadku na stopniowe podnoszenie zasobności gleby w składniki pokarmowe. A stąd już krótka droga do osiągania coraz wyższych plonów oraz wyższej dochodowości z prowadzonej produkcji roślinnej.

– Mam za sobą już pozytywne doświadczenia ze stosowaniem nawozów Tarnogran R z Borem w uprawie rzepaku oraz Tarnogran pod zboża w uprawie wielu zbóż ozimych. W nadchodzącym sezonie planuję także po raz pierwszy wysiać nawóz Tarnogran K w uprawie kukurydzy. Podoba mi się to, że nawozy z Siarkopolu występują w tak wielu wariantach, przez co bardzo dobrze pasują do różnych typów upraw, a dodatkowe zawartości kluczowych mikroskładników korzystnie wpływają na kondycję roślin – podsumowuje pan Tadeusz.

Stosuję, polecam

Przygoda pana Tomasza, rolnika z Tarnobrzega, z nawozami Tarnogran rozpoczęła się przed kilkoma laty. Przez ten czas farmer zdołał zauważyć zalety tych produktów.

– Moje pierwsze pozytywne doświadczenia odnotowałem już przy pierwszym użyciu nawozów Tarnogran. Wówczas nawozy te, jak również produkty konkurencji były u mnie składowane „pod chmurką”. Przy zasypywaniu rozsiewacza big bagami okazało się, że najlepiej przed warunkami atmosferycznymi zostały zabezpieczone właśnie nawozy z Siarkopolu, które pomimo deszczowej aury wewnątrz były całkowicie suche. To zapewnia ich późniejszy bezproblemowy wysiew – zaznacza pan Tomasz.

Z relacji naszego rozmówcy wynika też, że nawozy te przy rozcięciu big baga wysypują się niemal do ostatniej granuli, co nie jest takie oczywiste w przypadku nawozów innych producentów.

Nawozy dopasowane do wszystkich upraw

Tym, co wyróżnia Zakłady Chemiczne Siarkopol z siedzibą w Tarnobrzegu na tle pozostałych producentów nawozów, to daleko posunięta specjalizacja zarówno w produkcji nawozów rolniczych, jak i ogrodniczych.

Wśród nawozów rolniczych sporą rozpoznawalnością rolników cieszą się produkty takie jak Tarnogran (oferowany w aż siedmiu wariantach), Wigor S, Potafoska, Siarczan Magnezu, Wap-Mag oraz Pro-Siarka. Z kolei wśród działkowców dużym uznaniem darzona jest linia produktów Ogród 2001, która występuje aż w 21 odsłonach.

W praktyce oznacza to, iż rolnicy i działkowcy mogą bardzo precyzyjnie dobrać dokładnie takie nawozy, jakich potrzebują uprawiane przez nich rośliny.

Wdrożył: Paweł Heczko © 2024. All rights reserved.

pl_PLPolish