W dniach 4-5 czerwca 2022 uczestniczyliśmy w XXVIII Wielkopolskich Targach Rolniczych Sielinko 2022, połączonych z III Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych oraz Dniami Pola zorganizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. W sezonie 2021/2022, po raz pierwszy na poletkach demonstracyjnych zastosowane były nawozy z oferty ZAKŁADÓW CHEMICZNYCH „Siarkopol” TARNOBRZEG Sp. z o.o. : Tarnogran Plus, Siarczan Magnezu z mikroelementami i Pro-Siarka. Nawozy zastosowano pod uprawę rzepaku ozimego, zbóż i kukurydzy.
W czasie imprezy prezentowano szczególnie zboża i rzepak. Targi miały bardzo dużą frekwencję, szczególnie w niedzielę. Usytuowanie poletek demonstracyjnych pomiędzy parkingami dla zwiedzających a głównym placem wystawowym, sprzyjało odwiedzinom i poletek i zainstalowanych przy nich stoisk. Targi uważamy za udane i godne kontynuacji.
Ponadto podczas trwania targów odbył się pokaz łącznie ponad 300 kolekcji roślin uprawnych i energetycznych oraz pokaz nowoczesnego sprzętu rolniczego. Wystawa w Sielinku była również okazją do prapremiery platformy doradczej eDWIN, której celem jest udzielenie wsparcia rolnikom w ich codziennej pracy. Do zadań Wirtualnego Gospodarstwa jest między innymi poinformowanie rolnika o możliwych zagrożeniach na polu, o załamaniu pogody jak również umożliwienie kontaktu z doradcą rolniczym. Warto również nadmienić, iż Wielkopolskie Targi Rolnicze w Sielinku są wydarzeniem towarzyszącym Krajowym Dniom Pola Poświętne 2022.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Wdrożył: Paweł Heczko © 2023. All rights reserved.

pl_PLPolish