Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował 25 czerwca 2023 Dzień Otwartych Drzwi,

podczas którego byliśmy jednym z wystawców z branży rolniczej. Głównym  punktem ODR-owskiego święta była coroczna Wyspa Innowacji w ramach, której odbyła się wystawa maszyn rolniczych, maszyn sadowniczych oraz wystawa zwierząt hodowlanych.  Była to również okazja do zaczerpnięcia bezpłatnych porad u specjalistów oraz doradców rolniczych i ogrodniczych czy do zapoznania się ze start-upami tworzonymi przy Puławskim Parku Naukowo – Technologicznym.

Ponadto odbyła się prezentacja upraw polowych na Polu Doświadczalno-Wdrożeniowym. Na polach rzepaku i zbóż ozimych dokonano doświadczeń odmianowo –  nawozowych z wykorzystaniem nawozów produkowanych przez ZAKŁADY CHEMICZNE „Siarkopol” TARNOBRZEG Sp. z o.o.

W nawożeniu rzepaku ozimego zastosowano Tarnogran R z borem i Siarczan Magnezu.

W nawożeniu pszenicy, pszenżyta, żyta, owsa i jęczmienia ozimych użyto nawozów produkcji ZCh takich jak: Tarnogran pod zboża oraz Siarczan Magnezu. W obydwu przypadkach ilości dawek nawozów zostały odpowiednio dobrane względem zapotrzebowania roślin na dane pierwiastki.

Poprzez prezentację poletek doświadczalnych dla rzepaku ozimego i zbóż ozimych odwiedzający wystawę mogli zobaczyć efekty zastosowanych nasion, środków ochrony roślin, nawozów według planu uprawy wdrożonego przez LODR.

Wdrożył: Paweł Heczko © 2024. All rights reserved.

pl_PLPolish